Jak zarabiać na wynajmie nie swojej nieruchomości?

Jak zarabiać na wynajmie nie swojej nieruchomości?

Jeśli mowa o zyskach z wynajmu nie swojej własności przychodzi na myśl kilka rozwiązań. Te mniej przepisowe, omijające prawo i urzędy, to m.in. sposób, gdzie zgłasza do wynajęcia mieszkanie osoba, która już wcześniej je od kogoś wynajęła. Choć nie ma praw do mieszkania, podejmuje próby wynajmu, i jeśli znajdzie chętnego na wynajem bez podpisania umowy lub też sprawdzenia danych osobowych, dokumentów własności, może czerpać korzyści z wynajmu danego lokalu mieszkalnego. Jest to jednak postępowanie niezgodne z prawem i karalne.

Inwestowanie w nieruchomości a giełda i biznes

Inwestowanie w nieruchomości a giełda i biznes

Pojawia się pytanie, czym różni się inwestowanie w nieruchomość, a gra na giełdzie i szeroko pojęty biznes.

Ryzyko inwestowania w nieruchomości

Ryzyko inwestowania w nieruchomości

Rynek nieruchomości jest stosunkowo bezpiecznym miejscem na inwestowanie pieniędzy, ale zanim rozpocznie się inwestowanie, warto mieć więcej informacji na temat tej dziedziny inwestowania. Zwłaszcza, że inwestowanie może oznaczać w takim samym stopniu sukces, jak i porażkę.

Inwestowanie w nieruchomości przy niewielkich dochodach

Inwestowanie w nieruchomości przy niewielkich dochodach

Przeciętnego Polaka stać na zakup jednego mieszkania na kredyt, który potem spłaca przez kilkanaście lat. Wydaje się, że na inwestowanie w nieruchomości, stać tylko bardzo zamożne osoby, i niestety tak to wygląda. Rzadko kiedy wielkie majątki powstawały, ponieważ inwestorzy dobrze lokowali swoje pieniądze w domy, mieszkania pod wynajem – bowiem wynajem zwraca się najczęściej po kilkudziesięciu latach. W tym wypadku ważna jest wiedza, którą można znaleźć w wielu publikacjach związanych z rynkiem nieruchomości. Od wielu lat popyt na nieruchomości jest wciąż na stosunkowo wysokim poziomie, co winduje ceny nieruchomości do cen, w których nie opłaca się już ich nabywać.